MEDYCYNA ŻYWIENIA tel. 505 - 124 - 243


W skład zespołu Centrum Medycyny Żywienia i Stylu Życia wchodzą:

dr n. med. Edyta Biernat-Kałuża – Kierownik Centrum- specjalista reumatolog, lekarz chorób wewnętrznych
dr Barbara Cieślak-Gałązka - specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z diabetologii
mgr Katarzyna Kałaska - dietetyk
mgr Marzanna Wiertel- trener/coach zdrowia i żywienia
Anna Grymuła - asystentka


Centrum Medycyny Żywienia i Stylu Życia pod kierunkiem dr n.med Edyty Biernat Kałuży prowadzi szeroką działalność leczniczą i profilaktyczną w zakresie chorób wewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób reumatycznych i pozostałych chorób z kręgu autoagresji oraz chorób cywilizacyjnych.

Oferta Centrum obejmuje:

  • konsultacje lekarskie (dr n. med Edyta Biernat-Kałuża, dr Barbara Cieślak-Gałązka)
  • konsultacje dietetyka (mg Katarzyna Kałaska)
  • trening/coaching w zakresie zdrowia, żywienia i stylu życia (mgr Marzanna Wiertel)

W związku z dużą liczbą pacjentów, pragnących być pod stałą opieką dr Edyty Biernat-Kałuży czas oczekiwania na wizytę pierwszorazową u Pani doktor uległ znaczącemu wydłużeniu. W celu skrócenia tego okresu pierwsza, równoważna merytorycznie wizyta lekarska odbywa się u dr Barbary Cieślak-Gałązki.

W ramach wizyty pierwszorazowej odbywa się również konsultacja dietetyczna, w czasie której następuje praktyczne omówienie zaleceń lekarskich, dotyczących zmian w żywieniu. Dodatkowo Pacjent otrzymuje przykładowy 5-dniowy plan żywieniowy.

Czas trwania wizyty pierwszorazowej (lekarskiej +dietetycznej) wynosi min 1,5 godziny. Istnieje również możliwość zamówienia dodatkowo płatnego indywidualnego planu żywieniowego, uwzględniającego zalecenia lekarskie, często na bazie testu w kierunku nadwrażliwości ("nietolerancji") pokarmowych i/lub badań genetycznych.

Wizyty kontrolne realizuje dr Edyta Biernat-Kałuża w terminach zależnych od wskazań lekarskich.

Zapraszamy także na konsultacje metaboliczne (dr Barbara Cieślak-Gałązka) – obejmujące leczenie chorób cywilizacyjnych (choroba wieńcowa, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, insulinooporność, hipercholesterolemia, otyłość).

Centrum Medycyny Żywienia i Stylu Życia oferuje także niezależne konsultacje dietetyczne (w zależności od wskazań- cykliczne lub pojedyncze) w zakresie żywienia w zdrowiu i w chorobie, w tym w terapii nadwagi i otyłości.

Pacjentom, którzy chcieliby ułatwić sobie wdrażanie zmian w sferze zdrowia, żywienia i stylu życia, proponujemy spotkanie z trenerem/coachem, mgr Marzeną Wiertel. Nasze emocje i przekonaia nie pozostają bez wpływu na nasz stan zdrowia.

Najnowszą propozycją zespołu jest „Recepta na długowieczność” - wieloaspektowy projekt obejmujący konsultacje lekarza, dietetyka, coacha zdrowia i fizjoterpeuty w wybranym przez Państwa zakresie.

Proponujemy uważne śledzenie informacji o wykładach w ramach w/w projektu.

Oferujemy również wykonanie unikatowego testu genetycznego DNA-PRINT badającego w kanadyjskim Laboratorium w próbce śliny 45genów w celu optymalizacji zdrowia i wydolności fizycznej.