dr Barbara Cieślak-Gałązka

Specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z diabetologii.
Już w czasie studiów na Akademii Medycznej w Warszawie wykazywała się zaangażowaniem w pracę kliniczną. Była aktywnym członkiem Studenckiego Kola Naukowego przy Klinice Kardiologii.
Ukończyła Akademię Medyczną z wyróżnieniem, a Lekarski Egzamin Państwowy z najwyższym w Polsce wynikiem.
Szkolenie specjalizacyjne z chorób wewnętrznych odbywała w zespole Kliniki Kardiologii CMKP w Szpitalu Grochowskim. Zdobyła tam doświadczenie w pracy z pacjentami w szerokim spektrum interny i kardiologii oraz nawyk wnikliwości diagnostycznej w badaniu chorych obciążonych wieloma współistniejącymi schorzeniami. W kręgu jej zainteresowań zawsze były także choroby endokrynologiczne (zwłaszcza zaburzenia pracy tarczycy) i metaboliczne (cukrzyca i zaburzenia lipidowe).
Pracowała, jako konsultant Kliniki Neurologii Szpitala im. Prof. Witolda Orłowskiego, gdzie zajmowała się pacjentami dotkniętymi udarem mózgu, padaczką, stwardnieniem rozsianym.
Mając świadomość, jak wielką rolę w profilaktyce i leczeniu chorób odgrywa styl życia i żywienie z zainteresowaniem przyjęła zaproszenie Pani dr Edyty Biernat-Kałuży do współpracy w ośrodku Medycyny Żywienia w Orliku.
Regularnie poszerza swoją wiedzę, przez uczestnictwo w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych z dziedziny chorób sercowo-naczyniowych, metabolicznych, autoimmunizacyjnych i żywienia.
Bardzo dużą wagę przykłada do relacji lekarz-pacjent. Każdego chorego traktuje indywidualnie, z szacunkiem i uwagą.
Prywatnie jest żoną, matką trójki dzieci, aktywnym członkiem Ruchu Światło-Życie. Wraz z mężem prowadzi warsztaty komunikacji małżeńskiej oraz rekolekcje formacyjne. W swojej kuchni realizuje te same zalecenia żywieniowe, które przekazuje swoim pacjentom. Lubi odpoczywać w towarzystwie rodziny i przyjaciół przy filiżance kawy i akompaniamencie fortepianu.