Dr hab. n. med. Piotr Korczyński

Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc.

Dr hab. n. med Piotr Korczyński urodzony w 1971 roku w Warszawie jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Staż podyplomowy odbywał w SPCSK przy ul. Banacha 1a w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie pracuje do dzisiaj, obecnie na stanowisku Adiunkta. Początek swojej kariery lekarskiej związał szczególnie z diagnostyką i leczeniem chorych z obserwowanymi bezdechami w czasie snu oraz patologicznym chrapaniem. Zainteresowania medycyną snu przełożyły się również na pracę naukową. Jest autorem i współautorem ponad 40 publikacji związanych również z problematyką oddychania w czasie snu. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych zjazdach jako autor doniesień naukowych. W 2005 otrzymał wyróżnienie dla młodego pneumonologa za publikację dotycząca zastosowania protez stomatologicznych w leczeniu obturacyjnego bezdechu podczas snu, które to wyróżnienie przyznało mu Polskie Towarzystwo Chorób Płuc. W latach 2009-2011 otrzymywał rokrocznie nagrodę Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za prace naukowe. Za obronę pracy doktorskiej w 2007 roku I Wydział Lekarski przyznał mu wyróżnienie. W roku 2019 za cykl prac poświęconych diagnostyce płynu w jamie opłucnej Rada I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nadała mu stopień doktora habilitowanego nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Specjalizację z chorób wewnętrznych uzyskał w 2004 roku, specjalizację z chorób płuc w 2007 roku. Pracując na pełnoprofilowym oddziale pulmonologicznym ma możliwość diagnozowania i leczenia wszystkich chorób tej specjalizacji, od problemów przewlekłego kaszlu, zaburzeń oddychania w czasie snu (bezdech i chrapanie), po infekcje układu oddechowego oraz diagnostykę onkologiczną i gruźlicę. Dr Piotr Korczyński posiada również doświadczenie w zakresie inwazyjnej diagnostyki pulmonologicznej, wykonuje bronchoskopie, torakoskopie oraz nowoczesne zabiegi diagnostyczne z użyciem wewnątrzoskrzelowego USG.